تاریخ : پنج شنبه 06 تیر - فارسی | En
">
برگزاری نشست مشاوران زنان و خانواده دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با حضور دکتر شعبانپور

دکتر بهاره شعبانپور به عنوان مشاور امور بانوان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، در نشست مشاوران زنان و خانواده دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی که با حضور دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، شرکت داشت.

دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این جلسه به فراهم نبودن امکان ایجاد نسبت تساوی بین زنان و مردان در حوزه اساتید و کارمندان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه سابقه به‌کارگیری اعضای هیأت‌علمی خانم به بعد از انقلاب اسلامی ایران باز می‌گردد و با در نظرگرفتن جریان کند خروجی بانوان در حوزه تحصیلات تکمیلی، روال به‌کارگیری بانوان در دانشگاه‌ها، آرامتر انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر، بحث شایسته‌سالاری و عدم توجه به تفاوتهای جنسیتی در دانشگاه‌ها مطرح است.

وی تصریح کرد: در حوزه کارمندی به دلیل خاص بودن نوع کارها، نسبت زنان کمتر از آقایان است و تحصیلات بانوان در حوزه کارمندی بیشتر در سطح کارشناسی و عمدتا کارشناسی ارشد است.

دکتر غلامی اذعان کرد: در جلسات متعدد وزارتخانه از روسای دانشگاه‌ها می خواهیم حمایتهای بیشتری از مشاوران داشته باشند، همچنین مشاوران نیز باید با استفاده از این ظرفیت و با شناخت بهتر دانشگاهها، نقاط ضعف و قوت، به مدیران مشاوره بدهند.

در ادامه دکتر زهرا کیاسالاری مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده گفت: هم‌اکنون در حال تهیه بانک اطلاعاتی از اساتید و نیروهای زن دانشگاه‌ها هستیم تا بتوانیم از ظرفیت این بانوان در مسئولیت‌های اجرایی و اجتماعی استفاده نمائیم.

وی افزود: حضور فعال و علمی در دانشگاه‌ها، ارتقای توانمندی‌ها، هدایت پژوهش‌ها و مباحث فرهنگی از جمله مواردی است که بانوان دانشگاهی می‌بایست در انجام آنها، متعهد باشند.

وی با تاکید وزارت علوم مبنی بر، برداشتن موانع رشد زنان، اظهار کرد: این موانع باید توسط اساتید احصا و به وزارتخانه اعلام شود تا پس از بررسی‌های لازم و سپس رفع موانع به سازمان‌ها، ابلاغ شود.