تاریخ : پنج شنبه 29 فروردین - فارسی | En
حرف دل دانشگاهیان به شهداء در چهل سالگی انقلاب اسلامی

تعدادی از دانشگاهیان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در قالب مسابقه “حرف دل دانشگاهیان به شهدا در ۴۰ سالگی انقلاب” حرف‌های دل خود را به شهداء بیان کردند.

سید رضا عقیلی کارشناس دانشکده‌های علوم جنگل و مهندسی چوب و کاغذ در این خصوص گفت: متولد ۵۷ ام وچله انقلاب است من نیز با تاریخ انقلاب چله میگیرم. ای شهید؛ با شما عهد بسته‌ام که راهتان را تا آخرین نفس ادامه خواهم داد و گوش به فرمان ولی فقیه زمان خویش باشم که “کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا” چقدر این کلام زنده است و شما چه خوب صدای «هل من ناصر ینصرنی» امام زمان خود را لبیک گفته‌اید چه خوب راهتان را انتخاب کردید و در جان و قلبمان زنده جاویدان شده‌اید تازه این سخن شهید آوینی را بهتر درک میکنم که میگفت: “پندار ما این است که ما مانده‌ایم و شهدا رفته‌اند، اما حقیقت آن است که زمان ما را با خود برده است و شهدا مانده‌اند.” آری؛ ادامه دادن راه شهدا کمتر از شهادت نیست.

امروز انقلاب از یک نهال نورسته که با خون شما آبیاری شده درخت تنومندی شده است که ریشه‌هایش دراعماق قاره‌های مختلف پراکنده شده است و شاخ و برگ‌هایش با امید، رصد و پیام به فضا قد کشیده‌اند…

احمدرضاجبله دانشجوی مقطع دکتری دانشکده شیلات، نوشت: که گفتن بنویس شهید…، خواستم بنویسم دلتنگی؛ تنهایی؛ نوازش و…که چگونه بگویم به پسرم، پدر نیست یادم آمد، گفتی”به پسرم بگو پشتت هستم وقتی تورا امیدی نیست”و هنوز قلم من نمی‌نویسد ازدلتنگی…

محمد حق وردی فرزند حسین حق وردی از همکاران دانشگاهی اعلام کرد که ای شهید تو همانی که از همه چیز بخاطر عشق گذشتی، عشقی که قرآن می‌فرماید فقط متقین دارند.

سید هاجر هاشمی تروجنی از همکاران دانشگاهی نیز در این زمینه گفت: پلاک خانه آن یار مهربان چند است؟ پدر! بیا و نگاه کن کدام فرزند است؟ وصیتی که کمی سوخته به جیبش بود، نوشته: عرض سلام ای پدر! دلم بند است، رسیدم از سفر و یک تولد دیگر، بکار دانه من را که فصل پیوند است.

و چند خط دگر سوخته، نمایان نیست، سپس نوشته: مکن گریه که جای لبخند است، به روی نامه او چند خط خون می‌گفت،که تابلو اثر دست یک هنرمند است، ای آنکه می‌روی از این مسیر، خانه دوست، پلاک خانه آن یار مهربان چند است؟

و متن خوشا به حال آنان که پروازشان اسیر هیچ قفسی نشد و هیچ زمینی اسیر پروازشان نساخت، خوشا به حال آنانکه از رهایی رهیدند و به ابدیت پیوستند، خوشا به حال ما اگر شهید شویم را اسماعیل مقصودلونژاد برایمان فرستاد.

در ادامه سهراب رحیمی یکی از دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد دانشگاه بیان کرد: سلام و درود خدا بر شهدای انقلاب آنهایی که باارزش‌ترین سرمایه‌شان را نثار انقلاب کردند. در چهلمین سالگرد بهار آزادی جایتان‌خالی است انشاالله با سید و سالار شهیدان همنشین باشید.

همچنین محمد طیبی دانشجوی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به نقل از شهید آوینی گفت: پندار ما این است که ما مانده‌ایم و شهدا رفته‌اند اما حقیقت آن است که شهدا مانده‌اند و زمان ما را با خود برده است…

جستجو