تاریخ : پنج شنبه 28 شهریور - فارسی | En
">
ارتقای ۱۰ پله‌ای دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در آخرین رتبه‌بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با استفاده از اطلاعات پژوهشی رتبه‌بندی سال ۱۳۹۶ و۱۳۹۷ مربوط به بازه زمانی ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶، دربین دانشگاه‌های جامع کشور رتبه ۱۱ تا ۱۵را به خود اختصاص داد.

گفتنی است: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در سال گذشته براساس شاخص‌های پژوهش، آموزش، وجهه بین‌المللی، تسهیلات و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی رتبه ۲۱ تا ۳۰ را از آن خود کرده بود.

(ISC) سومین پایگاه استنادی معتبر بین‌المللی است که با هدف ثبت، انتشار و ارزیابی تولیدات علمی کشورهای اسلامی در چهارمین نشست وزرای آموزش عالی کشورهای اسلامی (ICMHESR) در سال ۲۰۰۸ در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان مصوب و در جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد.

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) براساس شاخص‌ها و معیارهای تخصصی در حوزه علم سنجی و متناسب با سیاستهای کلان علم و فناوری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری صورت می‌پذیرد. نظام‌های رتبه‌بندی ملی و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با ارائه شاخص‌های تخصصی و متنوع این امکان را برای دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی فراهم آورده است تا با سنجش همه‌جانبه عملکرد خویش و آگاهی دقیق از رقبای ملی و منطقه‌ای، برنامه‌ریزی‌ها و سیاستگذاری‌های مناسب جهت رشد وضعیت و تبدیل شدن به دانشگاه‌های تراز جهانی را اتخاذ نمایند.

علاقمندان می‌توانند این مطلب را در نشانی اینترنتی https://ur.isc.gov.ir/Home/RankIranUniv مشاهده نمایند.