تاریخ : یکشنبه 04 فروردین - فارسی | En
بیانیه دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان به مناسبت سالگرد ارتحال امام(ره) و قیام ۱۵ خرداد

روابط عمومی دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان با صدور بیانیه ای ضمن گرامیداشت سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد که امسال همزمان با لیالی پرخیر و برکت احیای ماه رمضان شده است از عموم دانشگاهیان و ملت شریف ایران دعوت کرد تا در مراسم با شکوه این ایام شرکت پرشور داشته و یاد شهدای انقلاب و امام بزرگوار را در دلهای خویش زنده نگه دارند.

 دراین بیانیه آمده است: در ۱۵خرداد سال ۴۲ خشم انقلابی مردم خداجوی ایران، پایه‌های استبداد رژیم ستمشاهی را به لزره افکند و رژیم پهلوی، مبارزان انقلاب را به خاک و خون کشید. نثار خون در این روز، فصلی جدید را در مبارزه علیه عمال استکبار جهانی گشود و خون شهدای این‌روز، همچنان در جوشش بود تا ارکان حکومت خودکامه را در هم شکست و امت اسلامی پیروزی شکوهمند خویش را در سایه رهبری بزرگ امام خمینی(ره) به نظاره نشست.

    دراین بیانیه تاکید شده است: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با دم مسیحایی روح خدا، حضرت امام خمینی رضوان‌الله تعالی علیه و همراهی ملتی سرافراز و خستگی‌ناپذیر و به برکت خون شهیدان و مجاهدان راه خدا به بارنشست.

  درپایان بیانیه اعلام شد: اکنون در آستانه سالروز فراق آن مراد و امام سفر کرده و سالگرد قیام خونین ۱۵ خرداد، ما دانشگاهیان دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان با آرمان‌های الهی انقلابی امام راحل عهد و پیمان می‌بندیم و اعلام می‌داریم که گوش به فرمان ولی امر مسلمین، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) همچون گذشته خواهیم بود و سعی خواهیم کرد با همیاری و همفکری جامعه فرهیخته دانشگاهی، زمینه های دستیابی کشورمان را به قله های پیشرفت فراهم نموده و ادامه دهندگان شایسته ای برای مسیر نورانی انقلابی که میراث بزرگ و ماندگار امام راحل (ره) و شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی است، باشیم.

جستجو