تاریخ : پنج شنبه 29 فروردین - فارسی | En
مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برگزار می کند؛دومین جشنواره ترویج علم در پایان نامه های دانشجویی

دومین جشنواره «ترویج علم در پایان نامه های دانشجویی»، به همت گروه ترویج علم مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و با هدف معرفی عمومی فرهنگ کاستن از شکاف میان مردم و محققان، جلب توجه دانشگاهیان و دانشجویان به چالش‌های پیشِ رویِ کشورو تشویق دانشگاهیان به برقراری ارتباط مستقیم با مردم و… برگزار می شود.

این جشنواره با تمرکز بر «چالش‌های پیشِ رویِ کشور» و فراهم آوردن زمینه‌ای برای گفت‌وگو و هم‌اندیشی میان علم‌ورزان و مردم دربارۀ چالش‌های پیشِ رویِ کشور و جلب توجه عمومی به آموزش غیررسمی و یادگیری مادام‌العمر، آمادۀ دریافت آثار است.

از دانش‌آموختگان در یکی از مقاطع کارشناسی ارشد یا دکترا دعوت می‌شود با توجه به شرایط شرکت دراین جشنواره، آثار خود را تا تاریخ ۲۰ تیر ماه ۹۷ ارسال کنند.

موضوعات جشنواره:

در پژوهشی که اخیراً با حمایت مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری انجام شده صد مسئله و چالش پیشِ رویِ ایران استخراج و به ترتیب اهمیت مرتب شده است.

برخی از چالش‌ها در این فهرست به قرار زیر است:

ضرورت اصلاحات ساختاری اقتصادی /  بحران تأمین آب /  بیکاری /  سرمایۀ اجتماعی و اعتماد عمومی /  بحران ریزگردها و آلودگی هوا /  فقر و نابرابری /  بی‌تفاوتی اجتماعی /  سرمایه‌‌گذاری اقتصادی داخلی و خارجی / نظام قضایی / اخلاق عمومی / امنیت روانی و اجتماعی / حقوق اساسی و شهروندی / کارکردهای اجتماعی فضای مجازی / تخریب تنوع زیستی، مسائل جنگل‌ها و گونه‌های زیستی جانوری / امنیت نرم / سلامت روان / فساد و تقلب علمی / عدالت آموزشی / حقوق زنان / آلودگی‌های آب / مدیریت بازیافت و مسائل ناشی از انبوه زباله‌ها / تغییر الگوی بیماری و شیوع بیماری‌های مزمن

علاقه مندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر به آدرس  http://www.nrisp.ac.ir/node/1937 مراجعه کنند.

جستجو