تاریخ : دوشنبه 16 تیر - فارسی | En
اخبار معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه

دومین جلسه شورای تعامل و تبادل‌نظر دانشجو و دانشگاه در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ با حضور معاونین و مدیران حوزه‌های اداری، مالی، توسعه منابع، دانشجویی و فرهنگی به منظور برقراری ارتباط مستقیم و دریافت نظرات مشورتی دانشجویان در سالن فرهنگ برگزار شد.

در این نشست دانشجویان مسائل و دغدغه‌های خود را بیان کردند و در ادامه درباره راه‌حل‌های این مسائل رایزنی و هم‌اندیشی انجام شد.

از جمله موارد مطرح شده در این جلسه می‌توان به مشکل حجم اینترنت و محدودیت‌های آن، مواردی در خصوص خوابگاه‌های دانشجویی، سیستم گرمایشی و سرمایشی سالن‌های ورزشی، کمبود فضای فرهنگی و دغدغه‌های فرهنگی اشاره کرد.

لازم به ذکر است: این نخستین جلسه شورا بود که با حضور معاون اداری، مالی و توسعه منابع دانشگاه و مدیران تابعه برگزار شد.

همچنین به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی (بسیج دانشجویی، کانون قرآن و عترت و تشکل موعود) مراسم جشن میلاد حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع) در تالار خلیج فارس برگزار شد.

در این برنامه آقای دیدگاه قاری و سخنران مدعو پیرامون مقام محمود که همان مقام شفاعت است و چگونگی رسیدن پیامبر(ص) به این مقام مطالبی را بیان کرد.

از دیگر برنامه­‌های این مراسم می­توان به اجرای گروه دف نوازی اهوراییان، پخش کلیپ، مسابقه فرهنگی، قرعه کشی کمک هزینه مشهد مقدس و پذیرایی اشاره کرد.

حضور دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در یازدهمین جشنواره حرکت از دیگر اقدامات معاونت فرهنگی و اجتماعی بود که با حضور دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی و مهندس عسکری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی و تیم‌های اعزامی از دانشگاههای سراسر کشور به میزبانی دانشگاه اصفهان از دوشنبه ۴ آذر آغاز و تا چهارشنبه ۷ آذرماه ادامه خواهد داشت.

گفتنی است: در این جشنواره تیم انجمن علمی دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به نمایندگی از انجمن‌های علمی، دستاوردهای علمی و فناورانه دانشجویان دانشگاه را معرفی نمی نماید.

برپایی ایستگاه اهداء خون و عضوگیری از دانشجویان در پردیس دانشگاه از دیگر برنامه‌های این معاونت بود که به همت کانون هلال احمر و همکاری سازمان انتقال خون گلستان در مجتمع آموزش نظری انجام شد.