تاریخ : جمعه 13 تیر - فارسی | En
برگزاری نشست مشترک گروه های مدیریت مرتع و آبخیزداری و مدیریت مناطق بیابانی با حضور اساتید پیشکسوت

نشست مشترک گروه های مدیریت مرتع و آبخیزداری و مدیریت مناطق بیابانی با حضور اساتید پیشکسوت این گروه های آموزشی، دوشنبه، شانزدهم دی ماه برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر شعبانپور، ریاست دانشکده های شیلات، محیط زیست و مرتع و آبخیزداری ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و پاسداشت یاد و خاطره این سردار گرانقدر و خوش آمدگویی به حاضرین و مدعوین گفت: اساتید پیشکسوت همچون مشاورانی باتجربه هستند که می توانند با تکیه بر تجربیات بسیار ارزنده ای که در گذشته در امور مختلف آموزشی، تحقیقاتی و اجرایی کسب نموده اند، راهبردهای گوناگونی را در زمینه های مختلف برای اساتید نسل جوان فراهم آورند.

در ادامه دکتر حشمتی، استاد پیشکسوت گروه مدیریت مرتع، برگزاری نشست هایی با حضور اساتید باتجربه را بسیار مفید و ارزنده دانست و پیشنهاداتی در خصوص برگزاری منظم این دوره ها ارائه نمود که با موافقت اساتید گروه های آموزشی همراه بود.

سپس دکتر نجفی نژاد، عضو هیأت علمی دانشکده مرتع و آبخیزداری و ریاست دانشگاه ضمن تاکید بر ضرورت پاسداشت تجارب گرانقدر اساتید پیشکسوت و استفاده از تجربیات آنها در بخش های مختلف، پیشنهاد نمود تا این اساتید تجربیات خود را مکتوب و مستند نموده تا بتوان با انتشار آن، این تجربیات ارزنده را به عنوان تاریخ شفاهی دانشگاه برای نسل های آتی مکتوب و به یادگار گذاشت.

وی همچنین بر ضرورت برگزاری اینگونه نشست ها بصورت دوره ای و در زمان های مشخص تاکید و پیشنهاداتی در این خصوص ارائه نمود.

لازم به ذکر است: این نشست علاوه بر اعضای هیات علمی فعلی، با حضور دکتر حشمتی، دکتر بیرودیان، دکتر خلیقی و دکتر اونق صورت گرفت و هریک از اساتید به بازگویی تجربیات و خاطرات در طول دوران خدمت خود پرداخته و پیشنهاداتی در خصوص بهبود امور آموزشی و تحقیقاتی در دانشگاه ارائه نمودند.