تاریخ : سه شنبه 06 آبان - فارسی | En
به همت دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان؛ اولین وبینار آموزشی بین المللی تحت عنوان “کاربرد تصاویر ماهواره ای در حرکات توده ای” برگزار شد

به همت دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و همکاری دانشگاه شیراز و مرکز تحقیقات ملی ایتالیا، اولین وبینار آموزشی بین المللی تحت عنوان “کاربرد تصاویر ماهواره ای در حرکات توده ای”، شانزدهم لغایت هجدهم مهرماه برگزار شد.

در این وبینار آموزشی که توسط دکتر الکساندرو ماندینی، از محققین برجسته در زمینه Synthetic Aperture Radar Interferometry (InSAR) در دنیا ارائه شد، بیش از ۴٠ شرکت کننده با تخصص های مرتبط با منابع طبیعی و کشاورزی از سراسر کشور حضور داشتند.

در این دوره آموزشی تخصصی به پایش و اندازه گیری حرکات توده ای با محوریت سنجش از دور (Optical, SAR, Microwave) و Machine Learning پرداخته و به سئوالات شرکت کنندگان پاسخ داده شد.

 گفتنی است: این وبینار در راستای تفاهم نامه منعقد شده فی مابین دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و شورای تحقیقات ملی (CNR) ایتالیا به عنوان بزرگترین موسسه تحقیقاتی عمومی و تنها موسسه در کشور ایتالیا که زیر نظر وزارت تحقیقات فعالیت های چند رشته ای دارد، برگزار گردید.