تاریخ : دوشنبه 16 تیر - فارسی | En
نشست مشترک روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان و اعضای مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی در دانشگاه برگزار شد

نشست مشترک روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان با اعضای مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، شنبه، هفتم تیر ماه ۱۳۹۹ در سالن رشد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.

دکتر نجفی نژاد در این نشست ضمن گرامیداشت هفتم تیرماه سالروز شهادت آیت الله دکتر شهید بهشتی و هفتاد و دو تن از یاران باوفایش و همه شهدایی که جان خود را در راه استمرار و استقرار جمهوری اسلامی نثار کرده اند گفت: انشاالله همه ما بتوانیم با کار و تلاش بیشتر، آرمان‌های والای جمهوری اسلامی را تحقق بخشیده و پاسدار خون شهدا باشیم.

دکتر نجفی نژاد با اشاره به اینکه حوزه آموزش عالی در استان گلستان دارای تنوع است گفت: دانشگاه های دولتی، دانشگاه فنی و حرفه ای، مراکز غیرانتفاعی، جامعه المصطفی، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی، بنیاد ملی نخبگان و پارک علم و فناوری و دانشگاه پیام نور در سراسر استان در حال فعالیت و دارای ماموریت و وظایف خاصی می باشند و هر یک از آنها در طی سال‌های اخیر بسته به وسعت خود تلاش های گوناگونی را در راستای توسعه زیرساخت‌های استان انجام داده‌ و هر روز شاهد رونق بیشتر آن هستیم.

دکتر نجفی نژاد با بیان اینکه حدود ۸۰ هزار دانشجو در آموزش عالی در سطح استان مشغول به تحصیل می باشند گفت: انتظار دانشگاهیان از مجمع نمایندگان استان این است که از ظرفیت علمی مراکز علمی و پژوهشی و پتانسیل دانشجویی و همچنین اساتیدی که با تخصص های مختلف در حال فعالیت هستند استفاده و از این ظرفیت به عنوان اتاق فکر برای پرداختن به امر توسعه استان استفاده نمایند.

ایشان با اشاره به پایین بودن شاخص اقتصادی در استان گفت: توسعه استان و بالابردن ضریب توسعه اقتصادی و فرهنگی در گرو همکاری مراکز علمی و دستگاه‌های اجرایی و کمک نمایندگان می‌باشد .

دکتر نجفی نژاد خاطرنشان کرد: در استان گلستان جوانان نخبه زیادی هستند که می‌توان از توانمندی آنها در جهت حل مشکلات و توسعه اقتصادی استان استفاده کرد.

در ادامه هر یک از روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان به معرفی مجموعه اقدامات صورت گرفته در مرکز خود پرداختند.

سپس اعضای مجمع نمایندگان استان در این نشست به مسائلی همچون اقتدار علمی و تقویت اخلاق و معنویت در دانشگاه‌ها، ارائه طرح‌ها و راهکارهای علمی و منطقی در راستای حل مشکلات و مسائل استان، ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه ها و مراکز علمی استان با دستگاه‌های اجرایی و صنعت تاکید کردند.