تاریخ : شنبه 10 خرداد - فارسی | En
با هماهنگی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد؛ نشست مشترک روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی استان با استاندار گلستان

با هماهنگی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان نشست مشترک روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی استان با استاندار گلستان، پنجم مرداد ماه برگزار شد.

در این دیدار استاندار گلستان با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی‌های موجود در استان اظهار کرد: اساس پیشرفت بر دانش است و دانشگاه‌ها باید در توسعه استان نقش اساسی ایفا کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس صبح امروز شنبه ۵ مرداد در دیدار با روسای دانشگاه‌های استان، با تاکید بر اهمیت جایگاه دانشگاه‌ها، تصریح کرد: همه باید کمک کنیم تا نخبگان و دانشگاهیان راه خود را پیدا کنند.

وی افزود: با توجه به توانمندی‌های طبیعی، مرزهای خاکی، دریایی و ریلی و همچنین تمامی مزیت‌های نسبی استان ، گردشگری یکی از ظرفیت‌هایی است که می تواند از طریق دانشگاهی دنبال شود و به توسعه گلستان کمک نماید.

استاندار گلستان با اشاره به علاقه‌مندی خود جهت حضور در جلسات هیات امنای دانشگاه های استان، گفت: با توجه به ظرفیت دانشگاه‌های استان نباید پژوهش‌هایی که قابل اجرا در استان هستند به دانشگاه های خارج از استان سپرده شوند.

دکتر حق شناس، پرورش اسب در گلستان را موضوع مورد توجه مردم دانست و یادآور شد: پرورش اسب می تواند به عنوان ظرفیتی در رشته‌های دانشگاه‌های استان مورد توجه قرار گیرد و در آینده صنعت پرورش اسب استان موثر واقع شود.

لازم به ذکر است: در این دیدار روسای دانشگاه های علوم کشاورزی و منابع طبیعی، فرهنگیان، گنبد، پیام نور، علمی و کاربردی، غیر انتفاعی، فنی حرفه ای و رئیس بنیاد نخبگان استان نقطه نظرات خود پیرامون وضعیت دانشگاه‌ها و جایگاه آن در توسعه استان را با استاندار گلستان مطرح کردند.