تاریخ : شنبه 10 خرداد - فارسی | En
نشست رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری گرگان با مدیر خانه طبیعت و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

نشست رییس سازمان سیما منظر شهرداری گرگان با مدیر خانه طبیعت و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در محل خانه طبیعت گرگان  و با حضور جمعی از دوستداران  و فعالین محیط زیست برگزار شد.

در ابتدای این نشست خانم دکتر محمد‌زاده مدیر خانه طبیعت گرگان ضمن بیان چگونگی راه‌اندازی خانه طبیعت گزارشی از اقدامات انجام شده توسط دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان طی مدت ۲۰ ماه فعالیت را ارایه کرد و گفت: خانه طبیعت به عنوان درگاه ارتباط بیشتر و مناسبتر میان جامعه و دانشگاه، حول موضوع طبیعت شکل گرفت تا با همفکری و راهنمایی میان دوستداران محیط زیست و طبیعت بتوانیم نسل آینده استان گلستان را از روش‌های حفظ محیط زیست، طبیعت و منابع‌طبیعی آگاه سازیم.

عضو هیات علمی دانشگاه در ادامه افزود: تمرکز روی موضوع آموزش نسل‌های آینده (فرزندان و دانش‌آموزان) با تمرکز بر روی مسایل مهم زیست‌محیطی در ساختن آینده شهر و استان تاثیر زیادی خواهد داشت زیرا شهروندان از دوران کودکی با روش‌های حفظ محیط زیست و طبیعت آشنا می‌شوند.

وی آموزش در همه دنیا را به عنوان موثرترین، پایدارترین و کم‌هزینه‌ترین، موضوع رشد و شکوفایی دانست و اظهار داشت: تمام تلاش مجموعه خانه طبیعت طی این مدت آموزش صحیح و آگاهی عموم مردم نسبت به مسایل محیط زیست بوده و امیدواریم شرایطی بوجود آید تا استقبال شهروندان از این مجموعه بیشترشود و مدیران دستگاه‌های استان نیز از ظرفیت بوجود آمده در خانه طبیعت استفاده کنند.

در ادامه مهندس ستوده‌نیا رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری ضمن قدردانی از زحمات مجموعه خانه طبیعت گفت: این سازمان به دنبال نیاز مبرم به ایجاد ساختاری منسجم و تخصصی جهت حفظ فضای سبز عمومی و توسعه شهر گرگان بوده است و از یکی از اهداف تاسیس خانه طبیعت فراهم کردن بستری برای آموزش و یادگیری چگونگی حفظ فضای سبز  شهری بوده است.

وی با اشاره به گزارش عملکرد مدیر خانه طبیعت و انتخاب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به عنوان بهترین گزینه برای امضای تفاهم‌نامه جهت همکاری در خانه طبیعت، افزود: فعالیت دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در آموزش شهروندی در سطح کشور بی‌نظیز بوده است و در ادامه این مسیر، سازمان و سایر مدیران دستگاه‌های مربوط با داشتن همکاری با این مجموعه باید به دنبال افزایش فعالیت‌ّهای آموزشی در سطح عموم جامعه باشیم.

در ادامه این جلسه جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه به همراه تعدادی از فعالین  و دوستداران محیط زیست در خصوص راهکارهای ایجاد رابطه بهتر با جامعه به بحث و گفتگو پرداختند و از نمایشگاه موزه تنوع زیستی خانه طبیعت نیز دیدار کردند.