تاریخ : شنبه 10 خرداد - فارسی | En
بیانیه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس

روابط عمومی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمانان جهان در ماه پرخیر و برکت رمضان، با صدور بیانیه‌ای، فرارسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که به نام روز جهانی قدس نامگذاری شده است را گرامی داشت.

در این بیانیه آمده است: روز قدس، فریاد رهایی فلسطین عزیز از دست رژیم جعلی اسرائیل و نماد رویارویی حق در برابر باطل و مظهر حمایت از مردم مظلوم فلسطین است.

در این بیانیه با اشاره به نامگذاری ماندگار آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی امام خمینی(ره) به نام روز قدس آمده است: مسئله اشغال فلسطین، موضوع یک ملت و دولت نیست، بلکه دغدغه و دردی است که دامان انسانیت را گرفته و حدود آن در گستره جغرافیای خاصی محدود نخواهد شد.

در بخش دیگری از این بیانیه می خوانیم: بیش از ۷۰ سال است که رژیم صهیونیستی با حمایت دولت های استعمارگر غربی و تساهل و تسامح کشورهای عربی منطقه و سکوت سازمان‌های به اصطلاح حقوق بشری، مردم فلسطین را از سرزمین آبا و اجدادی خود بیرون رانده و لکه ننگی را در منطقه بوجود آورده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: بر ملت های آزادی خواه و مسلمانان جهان فرض است که با تکیه بر اصول انسانی، آزادی خواهی، ظلم ستیزی و همدلی و با خروش یکپارچه علیه ظلم و بیداد، پرچم عدالت طلبی را در جهان برافراشته و مرهمی بر دل زخمی و رنجور مردم ستمدیده و کودکان فلسطینی باشند.

در پایان بیانیه روابط عمومی دانشگاه خاطرنشان شده است: ما اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان،ضمن گرامیداشت یاد سردار پرافتخار راه مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی، بر عهد و پیمانی که با امام راحل عظیم الشان و رهبر معظم انقلاب اسلامی بسته ایم تاکید کرده و حمایت همیشگی خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام می‌داریم.