عنوان خبر :  تأکید معاون آموزشی وزیر علوم بر رعایت سقف مجاز غیبت دانشجویان و نظارت دقیق دانشگاه‌ها و اساتید بر اجرای آن


دکتر عموعابدینی، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر رعایت مقررات آموزشی و نظارت کامل و مستمر دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی و دانشجویان بر حسن انجام مقررات آموزشی تأکید کرد.

 وی افزود: رعایت مقررات آموزشی یکی از محورهای کلیدی حفظ و ارتقاء کیفیت آموزشی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی می‌باشد. 

دکتر عموعابدینی با اشاره به ابلاغیه ارسالی به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی در نیمسال جاری مبنی بر رعایت دقیق مقررات آموزشی در راستای حفظ و ارتقاء کیفیت آموزشی، بر الزام دانشگاه‌ها و دانشجویان مطابق آیین‌نامه دوره‌های تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی ابلاغ شده در زمینه ارتقاء کیفیت آموزشی، رعایت سقف مجاز غیبت و سنوات دانشجویان، برگزاری حضوری کلاس‌ها، برگزاری منظم امتحانات و رعایت تقویم مصوب آموزشی تأکید کرد.

 وی تصریح کرد: در تبصره ماده ۶ آیین‌نامه مذکور سقف مجاز غیبت دانشجویان سه شانزدهم جلسات کلاس تعیین شده است و رعایت سقف مذکور توسط دانشجویان الزامی است و دانشگاه‌ها و اساتید موظف به نظارت دقیق بر اجرای آن می‌باشند.

معاون آموزشی وزیر علوم در پایان با اشاره به اینکه برگزاری منظم امتحانات و اجرایی‌سازی تقویم آموزشی باید بطور جدی توسط دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پیگیری شود خاطر نشان کرد: ابلاغیه‌های آموزشی صرفا از طریق پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا نامه رسمی معاونت آموزشی به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اطلاع‌رسانی می‌شود و موارد آموزشی مطروحه در فضای مجازی یا سایر پایگاه‌های اطلاع‌رسانی مورد تایید معاونت آموزشی وزارت عتف نمی‌باشد.

 تاریخ ارسال خبر :   02 آذر 1401 - 20:42    |     تعداد بازدید :   89
 ارسال کننده :   روابط عمومی    |      کد خبر :   16422
 کلید واژه ها :   تأکید معاون آموزشی وزیر علوم بر رعایت سقف مجاز غیبت دانشجویان و نظارت دقیق دانشگاه‌ها و اساتید بر اجرای آن
نظر شما

حاصل عبارت  28 + 8 :