عنوان خبر :  با حضور دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ چهارمین نشست هیأت اندیشه‌ورز شورای عالی انقلاب فرهنگی استان گلستان برگزار شد


چهارمین نشست هیأت اندیشه‌ورز شورای عالی انقلاب فرهنگی استان گلستان، یکشنبه، هفدهم تیرماه با حضور دکتر افتخاری، دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی و دکتر سلیمی، معاون آموزشی این ستاد در سالن اندیشه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.

دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در این نشست، تدوین سند جامع علمی کشور را مطالبه مقام معظم رهبری بیان کرد و گفت: در این راستا تعداد ۱۶ جلسه در شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد که نشان از اهمیت این سند دارد.

دکتر افتخاری افزود: هیأت‌های اندیشه‌ورز در استان‌ها باید همانطور که ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در سیاست‌های کشور ایفای نقش می‌کند در استان‌ها نیز فعالیت کنند.

وی تصریح کرد: با توجه با اینکه سند جامع علمی کشور بیش از ۱۳ سال قبل به تصویب رسیده و دارای محتوای مطلوبی در حوزه‌های متعدد است اما خلأ‌هایی هم در آن وجود داشته که نیازمند اصلاح است.

دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی تعیین نقش دستگاه‌های مختلف در جهت انسجام بخشی، تقسیم نقش در جهت شکل‌گیری یک زنجیره کامل، مأموریت محور شدن دستگاه‌ها به صورت میدانی، آمایش آموزش عالی و چگونگی نقش برنامه‌ای نقشه جامع علمی کشور را از مطالبات مقام معظم رهبری بیان و بر توجه هیأت‌های اندیشه‌ورز بر زیست‌بوم علم و فناوری کشور و ظرفیت‌ها و چالش‌های دانشگاهی تأکید کرد.

دکتر افتخاری افزود: انتظار داریم هیأت‌های اندیشه‌ورز استانی نسبت به احصاء اولویت‌ها و ماموریت‌های متناسب استان خود اقدام نموده تا در نقشه جامع علمی کشور به تصویب برسد.

 تاریخ ارسال خبر :   18 تیر 1403 - 09:33    |     تعداد بازدید :   241
 ارسال کننده :   روابط عمومی    |      کد خبر :   17688
 کلید واژه ها :   دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان- شورای عالی انقلاب فرهنگی- نقشه جامع علمی کشور
نظر شما

حاصل عبارت  21 + 6 :