عنوان خبر :  اطلاعیه شماره ۱۳ کمیته پیشگیری و شورای سلامت دانشگاه


کمیته پیشگیری و شورای سلامت دانشگاه اطلاعیه‌ای در خصوص شیوه انجام فعالیت‌های کاری در دانشگاه به شیوه حضور فیزیکی و دورکاری کارکنان و دانشجویان دانشگاه صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: همکاران گرامی و ارجمند؛ ضمن آرزوی سلامتی برای تمامی اعضای جامعه دانشگاهی، براساس بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور بشماره ۳۷۴۸۹۹ مورخ ۲۷ ابان ماه ۱۳۹۹ مقرر گردید کماکان و تا اطلاع ثانوی شیوه انجام فعالیت‌های کاری در دانشگاه به شیوه حضور فیزیکی و دورکاری در نظر گرفته شود. جزییات مفاد مصوبه ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۰ ستاد دانشگاه به شرح ذیل و جهت اطلاع و اجرای مفاد آن ابلاغ می‌گردد:

۱.وفق مقررات و تحت نظر مقام مافوق حضور فیزیکی همکاران برای انجام امور حفاظت فیزیکی و برخی امور خدماتی و حفاظت تاسیساتی دانشگاه و به تعداد و ساعات الزامی است. در موارد فعالیت کارکنان دانشکده‌ها بصورت غیر حضوری و کارکنان ستادی بصورت حداکثر یک سوم در هر نوبت کاری توسط مدیر مربوطه برنامه‌ریزی گردیده و از روز شنبه ۲۱ فروردین لازم الاجرا است. برای این دسته از همکاران ساعت کار حضوری در دانشگاه از ۸ صبح لغایت ۱۴ خواهد بود.

۲. کارکنانی که در حالت دورکاری هستند وفق دستور مقام مافوق باید به صورت تمام وقت در ساعات کاری معمول دانشگاه به انجام امور اداری و محوله بپردازند. مدیران حوزه‌ها مکلفند وظایف کاری عضو دورکار را تعیین و روند انجام کار و گزارش پیشرفت کار را شخصاً رصد نمایند.

۳.پذیرش دانشجوی جدید در خوابگاه و آزمایشگاه، ولو اینکه دارای پیشنهاده مصوب باشند، تا اطلاع ثانوی ممنوع است. دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در چند روز قبل به خوابگاه مراجعه نموده و درخوابگاه ساکن هستند و یا در آزمایشگاه ها فعالیت می‌نمایند،  بنابر ضرورت می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کار خود ادامه دهند. حضور کارشناسان آزمایشگاه با هماهنگی ریاست دانشکده و تایید ضرورت انجام و ارائه خدمات ضروری است.

۴.رعایت کلیه اصول بهداشتی مورد تأکید ستاد ملی مبارزه با بیماری‌های همه‌گیر مورد انتظار است، در صورت مشاهده هر گونه تخلف برابر مقررات اقدام لازم بعمل خواهد آمد. برگزاری جلسات حضوری تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

۵.افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای خاص، پس از تأیید پزشک معتمد با نظر حوزه محل خدمت و پس از بررسی و تأیید مدیر امور اداری دانشگاه از رعایت الزام حضور مستثنی هستند.

۶.کارکنانی که خود یا بستگان درجه ۱ آنها که در تماس مستقیم با مبتلایان به بیماری‌های تنفسی (کووید ۱۹) هستند موظف به اعلام شرایط خود با تکمیل فرم اظهاری سلامت به مدیر امور اداری هستند.

۷. بانوان دارای فرزند زیر ۶ سال و همکاران بالای ۵۵ سال بصورت دورکاری فعالیت می‌نمایند.

۸.پذیرش حضوری ارباب رجوع در دانشگاه و حوزه‌های ستادی ممنوع است. هرگونه درخواست بصورت مکتوب در محل ورودی دانشگاه تحویل می‌گردد و درخواست‌های مراجعین احتمالی از طریق تماس تلفنی پیگیری خواهد شد.

۹.نظارت بر حسن اجرای این دستورالعمل بر عهده مدیر هر واحد است، در ضمن مدیریت امور اداری، دفتر نظارت و ارزیابی و حراست دانشگاه  نیز بر آن امور نظارت خواهد داشت.

خبر