عنوان خبر :  آیین نکوداشت مقام معلم و تجلیل از اساتید دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد


💢 در آستانه فرارسیدن هفته معلم، آیین نکوداشت مقام معلم و تجلیل از اساتید دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، امروز شنبه یازدهم اردیبهشت ماه با حضور رئیس دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و جمعی از اساتید و به صورت مجازی برگزار شد.

🔷 رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در این آیین ضمن گرامیداشت ایام شهادت استادمطهری و روز معلم، فرارسیدن روز کارگر را به همه کارگرانی که چرخه تولید کشور وابسته به وجود آن‌هاست، تبریک گفت.

🔶 دکتر نجفی نژاد با بیان اینکه جامعه پیشرفته، اخلاق مدار و مدرن، نیازمند انسان های تربیت شده و عالم است گفت: کار آموزش، تعلیم و تربیت با توجه به اینکه انسان، پیچیده ترین مخلوق الهی و اشرف مخلوقات است و هم چنین انتقال علم و دانش به خودی خود امری دشوار است، جزو یکی از سخت‌ترین کارها در جامعه است.

🔷 وی با اشاره به اینکه از سال گذشته و حدود سه نیم‌ سال تحصیلی، با مسئله و چالش بیماری کووید-19 درگیر هستیم افزود: خوشبختانه در این مدت به همت بلند همکاران دانشگاهی، بحث آموزش به صورت مجازی به خوبی انجام گرفت و خللی در زمینه آموزش به دانشجویان ایجاد نشد و دانشگاه توانست در بازه زمانی کوتاهی خود را با شرایط بوجود آمده، وفق دهد که این تجربه بزرگ و جمعی باید به شکل مناسبی تدوین شده تا در شرایط عادی برای آموزش بهتر و مناسب‌تر دانشجویان مورد استفاده قرار گیرد. 

🔶 ایشان تصریح کرد: طی سال‌های گذشته به همت خانواده دانشگاه، شاهد پیشرفت‌های خوبی در بسیاری از عرصه‌ها بودیم و در آخرین رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه‌های دولتی تحت نظارت وزارت علوم، در رتبه نخست در بین دانشگاه‌های کشاورزی کشور قرار گرفتیم که این جایگاه بار مسئولیت ما دانشگاهیان را در قبال رفع نیازهای جامعه بسیار سنگین‌تر خواهد کرد.

🔷 وی افزود: باید با تلاشی بیشتر به عنوان یک دانشگاه تخصصی، خدمات شایسته‌ای را به جامعه ارائه کرده و با سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در سطح کلان، نقش موثری را در حوزه تخصصی خود ایفا کنیم.

🔶 وی با بیان اینکه براساس سند الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت که براساس آن همه بخش‌های کشور باید برنامه‌های خود را برای دستیابی به اهداف این سند که نقشه راه تمدن اسلامی است طراحی کنند گفت: سند افق 1425 دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در دست تدوین است و نیازمند دریافت نظرات و ایده‌ها و مشارکت جمعی همه همکاران دانشگاهی برای تدوین این سند به عنوان نقشه راه هستیم تا بتوانیم مسیر ترقی و پیشرفت را طی کنیم.

🔷 دکتر نجفی‌نژاد با اشاره به اینکه بحث پیشرفت علمی، همواره یکی از مطالبات مقام معظم رهبری از دانشگاه‌ها است گفت: بر اساس سند تدوین شده در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و موافقت هیأت امنای دانشگاه، مجوز تأسیس پردیس علم و فناوری در دانشگاه صادر شده و اساتید و دانشجویان می‌توانند علم و دانش خود را در دانشگاه به فناوری‌های نوین تبدیل و شاهد رونق فناوری در جامعه باشیم.

🔲 ایشان در پایان خاطر نشان کرد: مجتمع نوآوری دانشگاه با توجه به اهمیت موضوع آب، غذا، انرژی و محیط زیست به عنوان پایگاهی برای تولید فناوری‌های نوین و فراهم ‌سازی شرایط مهارت آموزی و اشتغال برای دانشجویان، به زودی در دانشگاه تکمیل و راه‌اندازی خواهد شد و فعالیت‌های کارآفرینی، نوآوری و فناوری در آن انجام و ان‌شاءا...  تحولاتی در زمینه فناوری بوجود خواهد آمد.

🔶 مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در این آئین یاد و خاطره شهید مطهری و همه کسانی که در مسیر تعلیم، تعلم و یادگیری منشاء خیر و خوبی بوده‌اند را گرامیداشت و افزود: براساس آموزه‌های اولیای الهی، بزرگداشت و تکریم مقام معلم و استاد، آثار و برکات فراوانی را برای خود انسان به ارمغان خواهد داشت.

🔷 حجه‌الاسلام و المسلمین طاهری با بیان اینکه برکت علم در بزرگداشت مقام معلم قرار داده شده است گفت:  اثرگذاری و ماندگاری علم انسان با تکریم و بزرگداشت مقام معلم بدست می‌آید.

⭕️ ایشان بر تأثیر و نفوذ کلام استاد تأکید کرد و افزود: کلام معلمان و اساتید می‌تواند دارای اثرگذاری بالایی باشد تا جایی که مسیر زندگی دانشجویان و دانش‌آموزان را تغییر دهد.

🔷 شایان ذکر است: در ادامه این آئین از دکتر سیدحسین حسینی‌فر، دکتر سید مهدی جعفری، دکتر علیرضا صادقی ماهونک، دکتر علی اکبر هدایتی، دکتر عظیم قاسم‌نژاد، دکتر محمدشریف شریف‌زاده، دکتر حمیدرضا رضایی، دکتر سیدمهدی اجاق، دکتر افشین سلطانی، دکتر غلامحسین عبدا...‌زاده، دکتر فرشید قادری‌فر، دکتر علی قاسمیان، دکتر هاشم حبشی، دکتر رامتین جولایی، دکتر بهروز دستار، دکتر واحد بردی شیخ و دکتر میثم سالارجزی به عنوان پژوهشگران برتر دانشگاه و متین کاظم‌زاده بهنمیری به عنوان دانشجوی برگزیده کارافرینی و احمدرضا پیرعلی به عنوان دانشجوی کارآفرین برتر مقطع دکتری و محمدرضا شهرکی به عنوان دانشجوی برگزیده مقطع کارشناسی ارشد تقدیر شد.

🔶 همچنین دکتر مهدی علیزاده، دکتر رامین رحمانی، دکتر بهروز دستار، دکتر احمد ندیمی و دکتر پرستو پورعاشوری به عنوان اعضای هیات علمی نمونه آموزشی در سال 1399 و  دکتر سعید گرگین، دکتر هاشم حبشی، دکتر سیده ساناز رمضانپور، دکتر امیراحمد دهقانی، دکتر محمدرضا محبوبی به عنوان اعضای هیات علمی نمونه آموزشی در سال 1400 معرفی شدند.

🔷 در ادامه از دکتر احمدرضا سرائیان و سید مجید حسینی نژاد به عنوان اعضای هیات علمی بازنشسته در سال‌های 1398 و 1399 و از اساتید فقید دانشگاه در سال گذشته به نام‌های دکتر محمد رضا ماستری فراهانی دکتر اسماعیل دردی‌پور تجلیل شد.

⭕️ همچنین از دکتر علیرضا صادقی، دکتر مهدی مشکور و دکتر حسین یوسفی به عنوان اعضای هیأت علمی ارتقاء یافته از درجه استادیاری به دانشیاری در سال 1398 و از دکتر احد یامچی، دکتر پرستو پورعاشوری، دکتر محسن حسینعلی‌زاده، دکتر حسن رضایی، دکتر سمیه نمرودی، دکتر مرجان محمدزاده و دکتر حسینعلی تاش شمس آبادی در سال 1399  و از دکتر دکتر مرتضی خمیری و دکتر علیرضا صادقی ماهونک به عنوان اعضای هیأت علمی ارتقاء یافته از درجه دانشیاری به استادی در سال 1398 و دکتر رسول قربانی و دکتر فیروز صمدی در سال 1399 تقدیر شد.

خبر