عنوان خبر :  وزیر علوم در نشست شورای دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان مطرح کرد: توزیع متوازن استعدادها باید در بین رشته‌ها صورت گیرد.


نشست شورای دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با حضور دکتر زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری, بیست و دوم اسفند ماه در سالن اندیشه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.

 وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این نشست بر عدم شروع پروژه جدید عمرانی در دانشگاه‌های کشور تاکید کرد و گفت: انتظار داریم روسای دانشگاه‌ها نسبت به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اقدام نموده و آن را به عنوان یک راهبرد جدی در نظر گیرند.

دکتر محمدعلی زلفی‌گل با اشاره به پروژه‌های نیمه‌تمام دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: امیدواریم با اتخاذ راهکارهای صحیح در کمترین فرصت بتوانیم نسبت به تکمیل این پروژه ها اقدام کنیم.

 وی با بیان این که پس از پیروزی انقلاب در آموزش عالی اتفاقات و پیشرفت‌های بسیار بزرگی رخ داده است، بر توزیع متوازن استعدادها در بین رشته‌ها تأکید کرد.

وزیر علوم افزود: با توجه به امکانات محدود در کشور نیاز است تا از فضاهای موجود به صورت بهینه استفاده و از هدر رفت منابع کشور جلوگیری نمود.

وی با اشاره به لزوم انجام تحقیقات بین‌رشته‌ای، بر کنارهم قرارگرفتن علوم در کنار یکدیگر برای پیشرفت‌های همه‌جانبه علمی تأکید کرد.

سپس رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با اشاره به ظرفیت‌ها، افتخارات و خدمات علمی بالای دانشگاه گفت: متاسفانه با وجود همه موفقیت‌های علمی در دانشگاه، نیازمندی‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف وجود دارد.

 دکتر شتایی کمبود زمین کشاورزی برای فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، عدم وجود گلخانه صنعتی، فرسوده بودن خوابگاه‌هایی دانشجویی، تکمیل آزمایشگاه تحقیقات هسته‌ای و پروژه‌های نیمه تمام را از جمله نیازمندی‌های دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان است.

 وی افزود: بانک ژن گندم در دانشگاه، سرمایه‌گذاری ارزشمندی برای آینده کشور است که نیازمند حمایت‌ مسئولان است‌.

سپس اعضای هیأت رئیسه و روسای سابق دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به ارایه بیانات و نقطه نظرات خود پیرامون مسائل مختلف دانشگاه پرداختند.

در پایان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از دکتر تربتی‌نژاد، دکتر رحمانی و دکتر نجفی نژاد به عنوان روسای سابق دانشگاه و از دکتر سید مهدی جعفری و دکتر سیدحسین حسینی‌فر به عنوان پراستنادترین پژوهشگران دنیا با اهدای لوح تجلیل کرد.

 تاریخ ارسال خبر :   23 اسفند 1401 - 10:24    |     تعداد بازدید :   377
 ارسال کننده :   روابط عمومی    |      کد خبر :   16703
 کلید واژه ها :   دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری- توزیع متوازن استعداد‌ها
نظر شما

حاصل عبارت  23 + 6 :