شهدای دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان


دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان از بدو شکل‌گیری حرکت انقلاب اسلامی و متعاقب آن جنگ تحمیلی، در حوادث انقلاب و جنگ تحمیلی حضور پررنگ و شایان توجه داشته است.
به عنوان نمونه، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در خلال اوج گیری گفتمان انقلاب اسلامی تأسیس و راه‌اندازی شد و بسیاری از اعضاء آن در مبارزات مردم انقلابی شهرستان گرگان علیه رژیم ستمشاهی مشارکت داشتند.
همچنین پس از پیروزی انقلاب، دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه، ضمن تأسیس تشکل‌ها و نهادهای اسلامی دیگر همانند انجمن اسلامی کارکنان، پایگاه بسیج دانشجویان، پایگاه بسیج اساتید و پایگاه بسیج کارکنان در تحولات جامعه، حضوری چشمگیر داشتند.
در همین راستا بسیاری از اعضاء این تشکل‌ها به صورت داوطلبانه در دفاع از تمامیت ارضی و ارزش‌های انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس و سایر عرصه‌های نظامی و دفاعی حاضر شده و نسبت به میهن خود و دستاوردهای انقلاب انجام وظیفه و ادای دین نمودند. برخی از اعضاء جامعه دانشگاهی جان بر سر پیمان نهاده و به فیض عظمای شهادت نائل گشتند و بسیاری دیگر نیز در قامت جانبازان و آزادگان باعث افتخار دانشگاه و شهیدان زنده جامعه دانشگاهی هستند.
همچنین پیکر مطهر شهیدی گمنام از شهدای هشت سال دفاع مقدس نیز در پردیس دانشگاه به خاک سپرده شده و بر سر آن زیارتگاهی بنا شده است. مزار مطهر این شهید گمنام، میعادگاه عاشقان و ارادتمندان به شهدا و شیفتگان فرهنگ ایثار، جانبازی و شهادت طلبی است.  تاریخ آخرین بروزرسانی : 23 خرداد 1403 - 11:14