پیام ریاست دانشگاه


یازدهم مهرماه 1336، بذر آموزش عالی منابع طبیعی در شهر گرگان کاشته شد و آموزشگاه عالی جنگل شروع به کار کرد.

این بذر در محیط مستعد گرگان به خوبی رشد کرد و تبدیل به درختی تنومند شد که ثمرات فراوانی برای جامعه فراهم نموده است. تربیت نیروی انسانی ماهر برای مدیریت منابع طبیعی کشور، مهم ترین هدف راه‌اندازی این آموزشگاه بود.

دانش‌آموختگان آموزشگاه در کارهای تخصصی سرآمد بودند و مهارت‌های لازم برای انجام وظائف محوله را به خوبی آموخته بودند. آموزشگاه عالی جنگل در طی عمر خود، مسیر تعالی و پیشرفت را به خوبی طی کرد و دانش‌آموختگان آن در سراسر کشور خدمات شایسته‌ای در بخش منابع طبیعی انجام دادند.

آموزشگاه عالی امروز به دانشگاه تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی تبدیل شده است. علاوه بر آموزش و تربیت نیروی ماهر، فعالیت‌های پژوهشی قابل توجهی در دانشگاه انجام می گیرد. دانشگاه طی سالهای اخیر مأموریت کارآفرینی را نیز دنبال کرده و زیر بنای بسیار خوبی برای این منظور فراهم کرده است.

 انتخاب مناسب‌ترین مکان برای ایجاد آموزشگاه جنگل در گرگان از مهم‌ترین دلایل توسعه کمی و کیفی این مرکز آموزش عالی است.

دسترسی به اقلیم‌ها و اکوسیستم‌های مختلف در کمترین فاصله، شرایط را برای آموزش و تربیت نیروی انسانی فراهم آورده است. از ویژگی‌های مهم این مرکز آموزش عالی، حضور اساتید برجسته و علاقه مند و کارمندان پرتلاش می‌باشد که با انسجام و انگیزه بالا در کار توسعه علمی کوشش فراوانی دارند.

خانواده بزرگ دانشگاه، امروز با روحیه سازمانی متعالی و با تعصب فراوان به کار و تلاش علمی مشغولند و ضمن حفظ میراث بزرگ بجا مانده از نسل‌های قبل، در توسعه و پیشرفت آن همت می‌گمارند. تبدیل دانشگاه به یک دانشگاه جامعه محور و گسترش خدمات اجتماعی از اهداف دیگر دانشگاه در سالهای اخیر است.  تاریخ آخرین بروزرسانی : 21 آبان 1401 - 11:03