عنوان خبر :  آیین تجلیل از گروه‌های جهادی و خیریه دانشگاه‌های استان گلستان برگزار شد.


آیین تجلیل از گروه‌های جهادی و خیریه استان گلستان موسوم به «مهرواره برای ایران»، با حضور دکتر سیدعلی مهاجر، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان، دکتر شتایی، رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین طاهری، مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان گلستان، امروز، سه‌شنبه، بیست‌وسوم اسفندماه در سالن خلیج‌فارس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.

 رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در این آیین پرداختن به دو مبحث علم و معرفت را از فعالیت‌های کلیدی در دانشگاه بیان کرد و گفت: دانشگاه محل کسب معرفت است و همه وظیفه داریم در راستای کسب معرفت دانشجویان قدم برداریم.

دکتر شتایی یکی از راه‌های معرفت آموزی را انجام اقدامات و فعالیت‌های جهادی دانست و گفت: در حوادث اخیر که دشمنان با برنامه‌ریزی به دنبال دور کردن نسل جوان از اهداف والای خود بودند، گروه‌های جهادی زیادی در شرایط بسیار سخت در قسمت‌های مختلف مشغول خدمت رسانی به مردم بودند.

 وی اردوهای جهادی و برنامه‌های خیریه را از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیان کرد و گفت: اقدامات جهادی زمینه‌ساز خودسازی انسان و تقویت باورهای دینی و اعتقادی است.

 سپس مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان گلستان بیان داشت: گروه‌های جهادی و خیریه، خالصانه، برای رضای خدا و بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی توانسته‌اند اقدامات بزرگی را رقم بزنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری افزود: در روایات زیادی بر شاد کردن دل مومنین تاکید شده است.

 وی تصریح کرد: هر قدمی که در مسیر اردوهای جهادی برداشته می‌شود دارای آثار و برکات فراوانی است.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری یکی از تاکیدات فراوان امام راحل (ره) و از شعارهای انقلاب اسلامی را توجه به محرومین عنوان کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب نیز همواره به انجام فعالیت‌های جهادی و خیریه تاکید داشته‌اند و اکنون شاهد این هستیم که فعالیت‌های جهادی در سطح جامعه بسیار برجسته شده است.

 در ادامه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: در هر جنبش و حرکتی، دانشگاهیان و فرهیختگان پیشرو هستند.

 دکتر سیدعلی مهاجر با بیان اینکه گروه‌های جهادی با الگوگیری از شهدا، ایثارگرانه به کمک به محرومان می‌پردازند گفت: امروز یکی از نیازهای اصلی در جامعه انجام فعالیت‌های جهادی در عرصه‌های علمی، فرهنگی و آموزشی است.

وی با اشاره به اینکه ایثار و شهادت تنها مختص به دوران جنگ سخت نیست، بر حفظ ایمان، وحدت، همدلی و استفاده از همه ظرفیت‌‌ها در مقابل جنگ ترکیبی دشمنان تأکید کرد.

 گفتنی است: در این آیین از ۳۷ گروه جهادی فعال در حوزه‌های رفع محدودیت‌های تحصیلی، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، ارائه خدمات فنی و تعمیر لوازم خانگی، فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و طب سنتی با اهدا لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد.

 تاریخ ارسال خبر :   23 اسفند 1401 - 22:55    |     تعداد بازدید :   220
 ارسال کننده :   روابط عمومی    |      کد خبر :   16706
 کلید واژه ها :   دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان - گروه‌های جهادی- خیریه دانشجویی- اردوهای جهادی
نظر شما

حاصل عبارت  28 + 8 :